Make your own free website on Tripod.com

 

Turinys             

Home

 

Verta aplankyti    

Hansa bankas

Gsm pasaulis

Kulautuva

......................................

Kaip teisingai valyti dantis?

Valykite dantis du kartus per dieną.
Dantis pradėkite valyti nuo viršutinių. Pirma valykite išorinę dantų dalį (skruostinį paviršių), o vėliau vidinę (gomurinį pavirišių). Šepetėliu atlikite sukamuosius judesius. Pradėkite nuo krūminių dantų vienoje žandikaulio pusėje. Paeiliui valykite visus viršutinius dantis.

Pasirinkite dantų pastą, kuri padės rūpintis dantų sveikata ir įveiks visus 7 nesveikų dantų požymius, pvz., Blend-a-med Complete 7 + Herbal, kurioje yra šalavijų, ramunėlių, melisų, rozmarinų ir mėtų ekstraktų.

............................

Reginiai               

PDF                      

1 ,Ignalinos Ae

........................................

BBCi  Komanda

Povilas Dogelis

Dainius Misiūnas

E-mail ad2@omni.lt

........................................

 

Sveikatos naujienos trumpai

Netoli Paryžiaus vyras 3 žmones buvo paėmęs įkaitais
Prancūzijos policija trečiadienį suėmė medžiokliniu šautuvu apsiginklavusį vyrą, kuris viename Paryžiaus priemiesčio name įkaitais paėmė tris vienos šeimos narius.

Per antrąją Čečėnijos kampaniją žuvo 12 000 rusų karių? 
EPA-ELTA
Rusijos kareivių motinų komiteto teigimu, per antrąją Čečėnijos kampaniją žuvo apie 12 tūkst. Rusijos karių. "Kariškiai pateikia mažesnius duomenis, bet, deja, mūsų skaičiai yra arčiau tiesos", - trečiadienį Maskvoje sakė Kareivių motinų komiteto atsakingoji sekretorė Valentina Melnikova.

Popiežius per visuotinę audienciją sutrumpino kalbą

Popiežius Jonas Paulius II trečiadienį dalyvavo savaitinėje visuotinėje audiencijoje Vatikano šv. Petro aikštėje, bet, kaip spėjama, tausodamas savo jėgas, praleido didžiąją dalį kalbos.

Miegas – ginklas kovoje prieš vėžį 

Gerai išsimiegant naktimis galima efektyviau kovoti prieš vėžinius susirgimus, mano Stanfordo universiteto (JAV) medicininio centro mokslininkai. Tai yra vienas iš pirmųjų mokslinių darbų, siejančių psichinę būseną ir kovą su vėžinėmis ligomis. Ankstesniuose tyrimuose pastebėta, kad vėžiu sergantys žmonės, dalyvaujantys grupinės terapijos seansuose ar turintys stiprius socialinius ryšius, su liga kovoja efektyviau nei asmenys, kurių socialiniai ryšiai yra silpni.

Išradingiesiems būdingesni psichiniai sutrikimai 

Harvardo universiteto psichologai išsiaiškino vieną iš pagrindinių biologinių išradingumo priežasčių. Jų tyrimo duomenimis, išradingų žmonių smegenys lengviau priima įvairiausius supančios aplinkos veiksnius. Kitų žmonių smegenys dalį iš aplinkos gaunamos informacijos gali blokuoti – toks procesas vadinamas „nematomu slopinimu“. Būtent nematomas slopinimas leidžia gyvūnams ignoruoti tuos aplinkos veiksnius, kurie, kaip rodo patirtis, yra nereikšmingi jų poreikių tenkinimui. 

Mergaitės per pusryčius turi valgyti daugiau nei berniukai 

Mergaitės, kad mokyklose pasiektų gerų rezultatų, per pusryčius turi valgyti daugiau nei berniukai, skelbia Šiaurės Airijos ekspertai. Ulsterio universiteto sveikatos specialistų teigimu, moksleivių atminties ir dėmesio tyrimai parodė, kad šiek tiek alkani berniukai mokykloje pasiekia geresnių rezultatų nei visiškai sotūs. Tuo tarpu mergaitėms geriau sekasi, jei jos yra sočiai papusryčiavusios.

Raudonas vynas gali sumažinti rūkymo žalą. Dėl ligų kaltas charakteris. Olandijoje hašišą ir marihuaną galima bus nusipirkti vaistinėse. Narkomanams ir alkoholikams sumokama už sterilizaciją. Skaitykite šią ir kitas trumpas naujienas toliau.

Apie 3 milijonus žmonių D. Britanijoje išbandė prieštaringą Atkinso dietą 

Dietologai sukritikavo dietą, pagrįstą angliavandenių sumažinimu ir baltymų kiekio padidinimu. Jie mano, kad tokia dieta nesaugi - nors nėra tvirtų medicininių įrodymų. Tačiau apklausa parodė, kad 7 proc. vyrų ir 10 proc. moterų ją išbandė. Nebuvo pakankamai ištirtas ilgalaikis Atkinso dietos ir nėra pakankamai aiškus mažai angliavandenių turinčios dietos poveikis.
http://news.bbc.co.uk/1/hi/health/3197627.stm

Devynių iš dešimties vaikų priešpiečių krepšeliuose yra riebus, sūrus ir saldus maistas 

Maisto standartų agentūra (FSA) apklausė 550 D. Britanijos moksleivių ir atrado, kad vaikų priešpiečiuose būdavo dvigubai daugiau cukraus, nei rekomenduota, pusė rekomenduoto druskos kiekio, didelis kiekis sočiųjų riebiųjų rūgščių.
http://news.bbc.co.uk/1/hi/health/3192079.stm

Raudonas vynas gali sumažinti rūkymo žalą

Tyrinėtojai teigia, kad dviejose taurėse raudonojo vyno yra pakankamai cheminių medžiagų, kurios sustabdytų vienos cigaretės neigiamą poveikį arterijoms. Žinoma, tai neįrodo, kad reguliarus raudonojo vyno gėrimas gali sumažinti nuolatinio rūkymo žalą. Tačiau teigiama, kad raudonasis vynas - apie kurį seniai galvota, kad jis naudingas saikingai geriant - gali padėti ieškant naujų vaistų, šalinančių rūkymo žalingą poveikį.
www.reuters.com/newsArticle.jhtml;jsessionid=WB3T0AZT4U4R4CRBAE0CFFA?type=healthNews&storyID=3363654

Dėl ligų kaltas charakteris

Įsiklausykite į save - jei jus kamuoja hipertonija, tai greičiausiai jūs esate išdidus ir garbėtroška. Šykštumas priveda prie sunkių širdies ligų, tokių kaip stenokardija, išemija ir netgi infarktas. Nuolatinis nepasitenkinimas gyvenimo sąlygomis ir aplinka sukelia migreną. Tokio pobūdžio pavyzdžių galima pateikti labai daug. Šios sąsajos tarp žmonių vidinės būsenos ir jų sveikatos buvo atrastos dar senovės medikų. 
http://news.battery.ru/theme/health/?from_m=first_page&from_t=health&newsId=1832963

Olandijoje hašišą ir marihuaną galima bus nusipirkti vaistinėse

Olandija taps pirmąja šalimi, kur hašišas ir marihuana bus pardavinėjami vaistinėse, pateikus gydytojo receptą. Tai palengvins sergančiųjų vėžiu, AIDS, išsėtine skleroze ir kitomis ligomis būklę. Ekspertai mano, kad 7000 žmonių pirko šiuos narkotikus, norėdami nuskausminamojo poveikio.
www.mignews.com/news/health/world/310803_231827_50318.html

Rusijoje patvirtinta vaikų urologo-andrologo specialybė

Rusijoje atsiras naujas berniukų gydytojas. Išleistas sveikatos apsaugos ministerijos įsakymas, kuriuo patvirtinta vaikų urologo-andrologo specialybė. Nors reprodukcinės sveikatos problemos berniukams egzistavo visada, oficialiai nebuvo gydytojų, užsiėmusių šia problema. Vaikystėje neišaiškinta patologija ateityje priveda prie nevaisingumo ir impotencijos. Statistikos duomenimis, 64 proc. vyrų nevaisingumo atvejų - ankstyvų lytinės sistemos susirgimų padarinys.
http://news.battery.ru/theme/health/?from_m=first_page&from_t=health&newsId=1828872

Moterys, vartojančios "Ecstasy" ankstyvuoju nėštumo periodu, rizikuoja savo vaiko sveikata

JAV tyrinėtojai rado įrodymų, kad šis vaistas gali sukelti elgesio problemų arba net pažeisti negimusių kūdikių smegenis. Jų teorija pagrįsta žiurkių, kurioms buvo duotos didelės vaisto dozės, tyrimais. Tai turėtų sukelti susirūpinimą dėl ilgalaikio "Ecstasy" poveikio. 
http://news.bbc.co.uk/1/hi/health/3198773.stm

Narkomanams ir alkoholikams sumokama už sterilizaciją

Organizacija "Project Prevention", išmokanti piniginę kompensaciją narkomanams ir alkoholikams, atlikusiems sterilizaciją, švenčia savo penkerių metų jubiliejų. Nors daugelis kritikuoja programą ir palygina ją su fašistų veikla, projekto vadovė Barbara Harris mano, kad ji yra naudinga visiems: mokesčių mokėtojams, narkomanams ir jų vaikams, kurie nenorėtų gimti, jeigu turėtų pasirinkimo galimybę.
http://mednovosti.ru/news/2003/09/02/prevention/

Kūrybiškumas ir padidėjusi psichikos sutrikimų rizika dažnai susiję

Tyrinėtojai teigia, kad daugelis žymių džiazo atlikėjų savo gyvenime patyrė žlugdančią psichikos ligų, priklausomybės nuo narkotikų ir kt. įtaką. Jie mano, kad kūrybiškumas gali eiti ranka rankon su padidėjusia psichikos sveikatos sutrikimų rizika. Gydytojas Geoffrey Wills, psichologas iš Stokporto, peržiūrėjo 43 pasaulyje žinomų muzikantų biografijas. 
http://news.bbc.co.uk/1/hi/health/3199035.stm

 

Vardadieniai          

Mintaras, Nortautė, Eduardas, Edvardas

............................... 

Orai         

Lietuva

 

-2..+3 °C
pietvakarių,   6-11 m/s

Vilnius

 

+3..+2 °C
pietvakarių,   6-11 m/s

Pajūris

 

~ 0 °C
pietvakarių,   6-11 m/s

 

Anekdotas             

Kiekvieną kartą išeinant iš kirpyklos mane apsėda vienas ir tas pats klausimas - kodėl manęs klausė, kaip noriu apsikirpti?

..............................

Oficialūs lito ir užsienio valiutų santykiai
EUR: 3,4528
DKK: 0,4649
USD: 3,0640
LVL: 5,3825
GBP: 4,9018
EEK: 0,2206
SEK: 0,3777
RUB: 0,0998

...............................

.............................

Dienos citata          

Geras romanistas nebūtinai yra geras scenaristas.
Holivudo "liaudies patarlė"

................................

Geriausios melodijos
Master Blaster: How old R U

kodas: 601091
Neda: Dangus

kodas: 577491
Outlandish: Aicha

kodas: 574491

Siunčiant į Siemens telefonus, kodo gale pridėkite raidę "s" (pvz., 35291s). Siunčiant į Ericsson telefonus, kodo gale pridėkite raidę "e".
Kodą sųsti Nr. 1322

........................................

Kalendorius           

1387 m. gimė būsimasis Anglijos karalius Henrikas V. 1415 metais per Aginkorto mūšį jis sutriuškino prancūzus ir tapo Prancūzijos regentu. 

Prieš 505 metus, 1498 m., mirė pirmasis Ispanijos didysis inkvizitorius Tomas de Torkemada (Tomas de Torquemada), kurio vardas tapo nepaprasto žiaurumo simboliu. 

1620 m. iš Anglijos į Šiaurės Ameriką išplaukė burlaivis "Mayflower" su maldininkais, čia įkūrusiais pirmąją nuolatinę anglų koloniją. 

1685 m. gimė anglų poetas, kompozitorius ir vadinamosios baladinės operos pradininkas Džonas Gėjus (John Gay). Garsiausias jo kūrinys yra satyrinė pjesė "Elgetos opera". 

1736 m. mirė vokiečių fizikas Gabrielius Danielis Farenheitas (Gabriel Daniel Fahrenheit), išradęs alkoholio ir gyvsidabrio termometrus. 

1745 m. gimė Michailas Kutuzovas, Smolensko kunigaikštis, rusų karvedys. 

1824 m. mirė Prancūzijos karalius oficialiai nuo 1795 iki 1814 metų, o praktiškai ir nuo 1814 iki 1824, Liudvikas XVIII. 

.........................................