Make your own free website on Tripod.com

 

Turinys             

Home

 

Verta aplankyti    

Hansa bankas

Gsm pasaulis

Kulautuva

......................................

Kaip teisingai valyti dantis?

Valykite dantis du kartus per dieną.
Dantis pradėkite valyti nuo viršutinių. Pirma valykite išorinę dantų dalį (skruostinį paviršių), o vėliau vidinę (gomurinį pavirišių). Šepetėliu atlikite sukamuosius judesius. Pradėkite nuo krūminių dantų vienoje žandikaulio pusėje. Paeiliui valykite visus viršutinius dantis.

Pasirinkite dantų pastą, kuri padės rūpintis dantų sveikata ir įveiks visus 7 nesveikų dantų požymius, pvz., Blend-a-med Complete 7 + Herbal, kurioje yra šalavijų, ramunėlių, melisų, rozmarinų ir mėtų ekstraktų.

............................

Reginiai               

PDF                      

1 ,Ignalinos Ae

........................................

BBCi  Komanda

Povilas Dogelis

Dainius Misiūnas

E-mail ad2@omni.lt

........................................

 

Trumpai

"Infobalt" parodoje - mokslo ir informacinių technologijų bei telekomunikacijų sprendimai verslu

Kitą savaitę vyksiančioje tarptautinėje "Infobalt" parodoje trisdešimt penkios šalies įmonės pristatys per 50 informacinių technologijų ir telekomunikacijų (ITT) produktų bei sprendimų, siūlomų verslui. Be to, dvidešimt penki mokslo kolektyvai pateiks rinkai per 40 technologinių inovacijų ir projektų. 

Tokį naują jau daug metų organizuojamos informacijos technologijų, telekomunikacijų ir raštinės įrangos parodos akcentą nurodė penktadienį (10.17) spaudos konferencijoje Vilniuje "Infobalt" asociacijos direktorius Džiugas Juknys. 

Kaip ir ankstesniais metais, parodos plotas sieks 12 tūkstančių kvadratinių metrų, pasirodys 215 Lietuvos ir užsienio įmonių (pernai buvo 200). Šių metų "Infobalt" prisistatys 15 tarptautinių kompanijų, parodą žada aplankyti 20 užsienio delegacijų. 

Organizatoriai tikisi, kad šiemet parodą aplankys 70 tūkstančių lankytojų - tiek jų buvo pernai. 

Pasak D. Juknio, šių metų paroda turės du "traukos" centrus - efektyvūs sprendimai bus pasiūlyti verslo klientams penktojoje "Litexpo" salėje, o visa kita parodų rūmų ekspozicija bus skirta masiniam vartotojui. Todėl šiemet nebus specialios dienos moksleiviams ir studentams - jie parodoje galės lankytis kasdien - spalio 22-25 dieną. 

Viena iš parodos naujovių - galimybė nusipirkti bilietą į "Infobalt" trumpąja žinute SMS. Tai pirmasis elektroninis bilietas Lietuvoje

"Nokia" aksesuarai – unikalus asmenybės atskleidimo būdas


Vakar NOKIA pristatė visiškai naują gaminių grupę – "Nokia" vaizdo aksesuarus. Šie stilingi, puikaus dizaino ir patogūs nešioti nesudėtingos technologijos gaminiai – tai naujas, unikalus būdas išreikšti save. Pirmieji šios grupės gaminiai yra "Nokia Medallion I" ("Nokia" medalionas I) ir "Nokia Kaleidoscope I" ("Nokia" kaleidoskopas I). Europos, JAV ir kai kuriose Azijos bei Ramiojo vandenyno šalių rinkose šie gaminiai turėtų pasirodyti jau 2004 m. pirmajame ketvirtyje. 

"Nokia" medalionai ir "Nokia" kaleidoskopas I – nauji "gudrūs" pakabučiai, sukurti tiems, kas nori išsiskirti iš minios; tai – nešiojamas skaitmeninis medalionėlis ar mažas kišeninis "žiūriklis", kurį galima prisitaikyti pagal savo skonį," – sakė Frank Novo, "Nokia" dizaino padalinio vyriausias dizaineris ir viceprezidentas. "Naujausios technologijos leido sukurti šiuos naujus, "gudrius" ant kaklo kabinamus vaizdo aksesuarus. "Nokia" bendrovė, kaip ir pastaruosius penkerius metus, ketina ir toliau dirbti šioje srityje – kurti ir tobulinti stilingus produktus ir aksesuarus."

"Nokia" medalionai skirti nešioti ir rodyti vaizdus, išreikšti stilių ir jausmus. Vaizdai perkeliami belaidžiu ryšiu per infraraudonųjų spindulių sąsają iš suderinamo mobiliojo telefono arba kompiuterio. Galima greitai padaryti nuotrauką ir akimirksniu per infraraudonųjų spindulių sąsają persiųsti į pakabučio ekraną. Šiuos aksesuarus galima pasikabinti ant kaklo arba, pasitelkus riešo dirželį, nešioti ant rankos.

Į "Nokia" medalioną galima įsikelti iki 8 vaizdų ar nuotraukų. Spalvotas vaizdas, patalpintas žvilgančiuose plieniniuose rėmeliuose, ryškiausia stilingo vėrinio dalis. Vaizdas slepia iš galo apšviečiamą laikroduką, kuris pasirodo paspaudus mygtuką. Kai laikrodukas paslėptas, švelnus foninis medaliono apšvietimas palaipsniui ryškėja, paskui vėl susilpnėja. "Nokia" medalionas II labai panašus į "Nokia" medalioną I – skiriasi tik dizainas. "Nokia" medalionas II, pagamintas iš aukščiausios rūšies plieno, pasižymi rafinuotu ir minimalistiniu stiliumi. 

Naudojant mažą "Nokia" kaleidoskopą, galima įsikelti skaitmeninius vaizdus, juos paprastai išsaugoti ir nešiotis su savimi. Aksesuare įdiegtas spalvotas virtualusis ekranas su perdavimo infraraudonųjų spindulių ryšiu funkcija. Puikiai atrodantis "Nokia" kaleidoskopas I – idealus kišeninis "žiūriklis", leidžiantis džiaugtis skaitmeninėmis nuotraukomis su šeima ir draugais. Į "Nokia" kaleidoskopą nuotraukas galima įkelti infraraudojųjų spindulių ryšiu arba iš suderinamos atminties kortos (MMC). 

"Adobe" pristatė naująjį grafikos programų paketą
"Adobe" pranešė išleidžianti naują svarbiausių kompanijos kuriamų programų paketą "Adobe Creative Suite", kuris turėtų tapti "Microsoft Office" analogu darbo su grafika sprendimų srityje.

"Microsoft" pakvietė jos valdybos nariais tapti BMW ir "AT&T" vadovus
Programinės įrangos milžinė "Microsoft Corp." siūlys savo akcininkams išplėsti bendrovės valdybą - tai turėtų padidinti direktorių savarankiškumą ir galimybes pasinaudoti tarptautine patirtimi. 


Internete plinta naujas kompiuterių virusas "Swen"
Su kompiuterių virusais kovojančios bendrovės įspėjo, kad internete pradėjo plisti naujas virusas "Swen" (dar vadinamas "Gibe", arba "Pašaipa"), išnaudojantis dvejų metų senumo problemą naršyklėje "Internet Explorer" ir kenkiantis sistemoms, kuriose nėra instaliuotas minėtą problemą ištaisantis kodas

"Google" skelbia programuotojų varžybas
Siekdama prisivilioti naujų talentų, "Google" internete skelbia programuotojų varžybas, kurių nugalėtojui žadamas 10 000 JAV dol. prizas ir darbo kompanijoje galimybė. 


Internete pradėtas pardavinėti "StarOffice 7.0"
Bendrovė "Sun Microsystems" savo interneto svetainėje pradėjo pardavinėti naujausiąjį biuro programų paketą "StarOffice 7". Jį galima įsigyti už 79,95 JAV dol. Kol kas "StarOffice 7" platinamas tik internete - dėžutėje įpakuota programinė įranga rinkai bus pradėta tiekti ne anksčiau nei pirmąją lapkričio savaitę. 

Pasiektas duomenų perdavimo internetu rekordas
Ženevoje įsikūrusiame Europos elementariųjų dalelių tyrimo centre (CERN) pasiektas naujas duomenų perdavimo internetu spartos rekordas: 1,1 TB (terabaitų) informacijos kiekis daugiau nei 7000 km atstumu iš CERN būstinės į Pasadenoje esantį Kalifornijos technologijos institutą buvo perduotas per 30 minučių. Duomenų perdavimo sparta sudarė 5,44 Gb/s. Tokia sparta DVD kokybės filmą internetu būtų galima persiųsti per 7 sekundes.

Sukurtas pirmasis kompiuterinis lietuvių kalbos gramatikos tikrintuvas 

Rinkoje artimiausiu metu pasirodys programinės įrangos naujovė - lietuvių kalbos gramatikos tikrintuvas, leisiantis elektroniniuose tekstuose aptikti ir taisyti gramatines klaidas. 

Pasak pranešimo spaudai, šiuo metu baigiami naujosios programinės įrangos testavimo darbai, kuriuos atlieka jos kūrėja - didžiausia kalbinių sprendimų informacinių technologijų bendrovė "Tilde informacinės technologijos". 

Iki šiol kompiuterių vartotojai galėjo naudoti tik lietuvių kalbos rašybos tikrinimo priemones. Rašybos klaidų tikrintuvai pažymi netaisyklingai parašytus žodžius, tačiau lietuvių kalbos gramatikos klaidų neaptinka. 

Naujasis gramatikos tikrintuvas elektroniniame tekste pažymės dažniausiai abejonių keliančių sudurtinių žodžių, valstybių ir jų sostinių, įmonių ir organizacijų, pareigų bei titulų pavadinimų, santrumpų ir datų rašybą. "Tilde informacinės technologijos" gramatikos tikrintuve daug dėmesio skiriama neteisingų linksnių, bendraties formų atradimui ir taisymui. Daugeliui kompiuterių vartotojų iškyla abejonių ir dėl lietuvių kalbos skyrybos - naujasis gramatikos tikrintuvas suras ir pažymės lietuvių kalbos skyrybos klaidas.

"Omnitel" dovanomis ir nemokamomis paslaugomis skatins naudotis MMS 


Telekomunikacijų bendrovė "Omnitel" pradėjo akciją, skatinsiančią naudotis MMS žinučių paslauga. Visą mėnesį, iki spalio 15 d., visi nuolatiniai "Omnitel" abonentai galės nemokamai įsijungti MMS paslaugą, o MMS žinutes nemokamai siųsti net iki spalio 31 d.

Nemokamas MMS žinutes "Omnitel" abonentai gali siųsti ir į elektroninį paštą, ir į mobilųjį telefoną "Omnitel" arba "Bitės GSM" abonentams. Šis akcijos pasiūlymas galioja visiems nuolatiniams "Omnitel" abonentams.

"Omnitel" diegia naujas paslaugas ir suteikia galimybę kiekvienam savo abonentui jas išbandyti nemokamai. MMS žinutės, kuriomis galima persiųsti vaizdo ir garso informaciją, pavyzdžiui, nuotrauką su muzikėle, sparčiai plinta pasaulyje. Suteikdami galimybę nemokamai pasijungti ir išbandyti šią paslaugą, mes tikimės sudominti ja ir lietuvius. Tikime, kad dar labiau MMS galimybėmis abonentus sudomins ir mūsų rengiamas žaidimas-konkursas", - sakė Romas Venckus, "Omnitel" rinkodaros projektų vadybininkas. 

Pasak jo, iki spalio 8 d. kiekvienas abonentas, išsiuntęs bent penkias MMS žinutes iš savo telefono į kitą mobilųjį telefoną ar elektroninio pašto dėžutę, dalyvaus žaidime-konkurse ir galės laimėti vieną iš penkių mobiliųjų telefonų "Siemens M55" su fotokamera. MMS žaidimo-konkurso nugalėtojai bus paskelbti spalio 11 d. LNK televizijos laidoje "NK TV".

"Omnitel" savo abonentams teikia MMS žinučių siuntimo tarp abonentų ir elektroninio pašto paslaugas, taip pat įvairias MMS turinio paslaugas - "MMS albumas" su MMS komponavimo ir išsiuntimo per internetą įrankiais, "MMS sveikinimai", "MMS žemėlapiai". "Omnitel" klientai siųsti ir gauti MMS žinutes gali visose šalyse, kuriose veikia GPRS tarptinklinis ryšys (šiuo metu 19-oje šalių).

 

 "Sony Ericsson" bando savo pirmąjį 3G telefoną

Kompanija "Sony Ericsson" pranešė sausio mėnesį planuojanti pristatyti rinkai savo pirmąjį 3G mobilųjį telefoną, be kitų funkcijų, suteiksiantį vartotojams ir vaizdo konferencijų galimybę. 
Pasak "Sony Ericsson" padalinio D. Britanijoje ir Airijoje vadovo Philipo Rambecho, būsimasis telefono modelis Z1010 šiuo metu baigiamas testuoti. Pasak jo, viena svarbiausių 3G siūlomų funkcijų - dvikrypčiai vaizdo pokalbiai - naujajame telefone veikia patikimai. 
"Sony Ericsson Z1010" galės būti naudojamas ir UMTS, ir GSM tinkluose. Jis turi du ekranus - pagrindinį ir kitoje korpuso pusėje įrengtą papildomą mažesnį, bei dvi vaizdo kameras. Tarp kitų telefono ypatybių - MMS, el. pašto funkcijos, suderinamumas su "Bluetooth" bevieliais tinklais ir "Sony" "Memory Stick" laikmenų formatu. 

Pensijų skaičiuokle jau galima naudotis 69 interneto centruose 

Nuo šio penktadienio (09.12) visuose aljanso "Langas į ateitį" įrengtuose viešuose interneto centruose galima pasinaudoti specialia pensijų skaičiuokle. Tinklapyje www.socmin.lt paskelbta skaičiuokle galima naudotis 69 nemokamuose interneto centruose, esančiuose regionų centrų ir miestų bibliotekose, valstybinėse institucijose bei kitose gyventojų lankomose vietose. 

Šios vietos artimiausiu metu bus pažymėtos specialiu, apie tokią galimybę informuojančiu plakatu, o kompiuteriai - lipduku, informuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. 

Prasidėjus naujosios pensijų kaupimo sistemos visuomenės informavimo kampanijai, pensijų skaičiuoklę bus galima surasti ir specialiai naujajai pensijų kaupimo sistemai sukurtoje interneto svetainėje. 

"Norime, kad žmonės nepasikliautų vien tik išgirstais ar perskaitytais pasvarstymais, kam apsimoka ir kam neapsimoka dalyvauti naujoje pensijų kaupimo sistemoje. Reikia tiesiog ateiti, patiems pasiskaičiuoti ir tada spręsti", - pabrėžia socialinės apsaugos ir darbo ministrė Vilija Blinkevičiūtė. 

Pasak ministerijos sekretorės Audronės Morkūnienės, žmonės neturėtų baimintis naudotis interneto skaičiuokle. 

"Kaip pasinaudoti kompiuteriu ir atsidaryti skaičiuoklę, patars interneto centrų darbuotojai, be to, skaičiuoklė turi aiškias instrukcijas, kuriomis vadovaudamiesi žmonės turėtų nesunkiai apskaičiuoti savo variantus", - teigia A. Morkūnienė. 

Pensijų skaičiuokle galima apskaičiuoti savo pensijos dalį, kuri būtų sukaupta dalyvaujant naujoje kaupimo sistemoje, ir tą, kuri būtų gaunama likus "Sodros" sistemoje, bei palyginti gautus dydžius. 

Atkreipiamas dėmesys, kad pensijų skaičiuoklė skaičiuoja ne visą socialinio draudimo pensiją, bet tik kintamą jos dalį ir tik nuo dalyvavimo pensijų sistemoje pradžios. Atėjus pensiniam amžiui, prie šios sumos dar bus pridėta bazinė pensija bei papildoma "Sodros" pensijos dalis, uždirbta iki dalyvavimo pensijų kaupime.

Darius Mikšys: Kiekvienam - po asmeninį serverį
Bet kuris kompiuteris gali tapti jūsų kompiuteriu! Ne, tai ne didybės manijos apsėsto hakerio pažadai sužavėtiems savo mokiniams. Taip žada "Intel", kurianti naują kompiuterijos produktų rūšį - asmeninius serverius. 


"Windows" pigesni nei "Linux"?

Kompanijos "Giga Research" atlikto tyrimo, kurį užsakė ir finansavo "Microsoft", išvadose tvirtinama, kad įmonės gali sutaupyti iki 28 proc. lėšų, jei tam tikrus programinius sprendimus pasirinks taikyti "Windows", o ne "Linux" terpei. 


Austrijos mobiliojo ryšio telefonų gamintoja traukiasi iš Estijos
Austrijos mobiliojo ryšio telefonų gamintoja "Tel.Me." nutraukia gamybą Estijoje. Kaip trečiadienį Vienoje paskelbė ši bendrovė, neįprastą sprendimą dėl gamybos perkėlimo atgal į gimtąją šalį ji priėmė sumažėjus apyvartai. Dėl to kalta esanti Taline įsikūrusi Estijos įmonė "Elcoteq", atsiliekanti nuo gamybos grafiko. "Maxtor" įrankis greitina kietuosius diskus

Kietųjų diskų gamintoja "Maxtor" savo produktų vartotojams pasiūlė programinį įrankį, galintį iki 50 proc. padidinti kietųjų diskų našumą. "MaxBoost" pavadinta programa šiuo metu testuojama, ją gali išbandyti kompiuterius su "Windows 2000" ir XP OS turintys vartotojai. 


MMS bus galima siųsti ir į laidinius telefonus
Vokietijos bendrovė "Itenos", priklausanti "Deutsche Telekom" įmonių grupei, planuoja teikti iliustruotų žinučių (MMS) siuntimo į fiksuoto ryšio tinklo telefonus paslaugą. 


  

 
         

 

 

Vardadieniai          

Mintaras, Nortautė, Eduardas, Edvardas

............................... 

Orai         

Lietuva

 

-2..+3 °C
pietvakarių,   6-11 m/s

Vilnius

 

+3..+2 °C
pietvakarių,   6-11 m/s

Pajūris

 

~ 0 °C
pietvakarių,   6-11 m/s

 

Anekdotas             

Kiekvieną kartą išeinant iš kirpyklos mane apsėda vienas ir tas pats klausimas - kodėl manęs klausė, kaip noriu apsikirpti?

..............................

Oficialūs lito ir užsienio valiutų santykiai
EUR: 3,4528
DKK: 0,4649
USD: 3,0640
LVL: 5,3825
GBP: 4,9018
EEK: 0,2206
SEK: 0,3777
RUB: 0,0998

...............................

.............................

Dienos citata          

Geras romanistas nebūtinai yra geras scenaristas.
Holivudo "liaudies patarlė"

................................

Geriausios melodijos
Master Blaster: How old R U

kodas: 601091
Neda: Dangus

kodas: 577491
Outlandish: Aicha

kodas: 574491

Siunčiant į Siemens telefonus, kodo gale pridėkite raidę "s" (pvz., 35291s). Siunčiant į Ericsson telefonus, kodo gale pridėkite raidę "e".
Kodą sųsti Nr. 1322

........................................

Kalendorius           

1387 m. gimė būsimasis Anglijos karalius Henrikas V. 1415 metais per Aginkorto mūšį jis sutriuškino prancūzus ir tapo Prancūzijos regentu. 

Prieš 505 metus, 1498 m., mirė pirmasis Ispanijos didysis inkvizitorius Tomas de Torkemada (Tomas de Torquemada), kurio vardas tapo nepaprasto žiaurumo simboliu. 

1620 m. iš Anglijos į Šiaurės Ameriką išplaukė burlaivis "Mayflower" su maldininkais, čia įkūrusiais pirmąją nuolatinę anglų koloniją. 

1685 m. gimė anglų poetas, kompozitorius ir vadinamosios baladinės operos pradininkas Džonas Gėjus (John Gay). Garsiausias jo kūrinys yra satyrinė pjesė "Elgetos opera". 

1736 m. mirė vokiečių fizikas Gabrielius Danielis Farenheitas (Gabriel Daniel Fahrenheit), išradęs alkoholio ir gyvsidabrio termometrus. 

1745 m. gimė Michailas Kutuzovas, Smolensko kunigaikštis, rusų karvedys. 

1824 m. mirė Prancūzijos karalius oficialiai nuo 1795 iki 1814 metų, o praktiškai ir nuo 1814 iki 1824, Liudvikas XVIII. 

.........................................